Ceny skupu dziczyzny

Podlaskie Przedsiębiorstwo Mięsne Białystok, Punkt Skupu Siemiony i Szepietowo.

 

- Dzik w skórze kl. I - 2,50zł/kg

- Dzik w skórze kl. II - 2,00zł/kg

- Dzik w skórze kl. P/N - 1,00zł/kg

 

- Sarna w skórze kl. I - 13,00zł/kg,

- Sarna w skórze kl. II - 10,60zł/kg,

- Sarna w skórze kl. P/N - 5,30zł/kg, 

 

- Jeleń w skórze kl. I - 7,00zł/kg,

- Jeleń w skórze kl. II - 5,60zł/kg,

- Jeleń w skórze kl. P/N - 2,80zł/kg,

 

Tusze dzików do 20kg mogą być przyjmowane w skupie warunkowo - tj. do oceny lekarza weterynarii. Cena zaliczeniowa dla tych tusz - 1,00 zł/kg

Strzelnica myśliwska (w Grabówce)

Godziny otwarcia strzelnicy:

Przystrzeliwanie broni na osi kulowej:

- poniedziałek, piątek 13.00-19.00

Wielobój myśliwski, strzelanie do rzutek oraz makiet zająca i dzika:

- wtorek, środa, czwartek 13.00- 19.00

tel. do biura ZO PZŁ 85 6752 435

Wsiedlenie Kuropatw

W dniu 10.05.2016 w obw. 266 i 277 zostały wsiedlone kuropatwy w ilości 90 sztuk, po 45 sztuk w każdym obwodzie. Kuropatwy pochodziły z hodowli w Opolu.

Uroczysty Hubertus

Dnia 24.10.2015 r odbyło się uroczyste polowanie hubertowskie zorganizowane łącznie z Nadleśnictwem Rudka. Po polowaniu uroczystą Mszę Świętą polową koncelebrował Kapelan Koła kol. Józef Poskrobko łącznie z Dziekanem Brańskim księdzem Prałatem Januszem Łoniewskim. We Mszy Świętej wzięli udział myśliwi z rodzinami oraz zaproszeni goście. Oprawę muzyczną zapewnili sygnaliści z naszego Koła. Rodzinom i gościom pokazany był uroczysty ceremoniał pokotu oraz ślubowanie nowowstępującego do koła kolegi Marcina Pruszyńskiego. Następnie dekoracji Sztandaru Koła Złotym Medalem Zasługi Łowieckiej dokonał członek NRŁ kol. Jerzy Procakiewicz. Po uroczystościach przy figurce Św. Huberta myśliwi z rodzinami oraz goście udali się na biesiadę myśliwską w Korycinach. Podczas biesiady odbyły się konkurencje sprawnościowe dla rodzin: rzut dzidą do makiety dzika, strzelanie do tarczy z wiatrówki oraz pokazy ras psów myśliwskich, pokaz wabienia zwierzyny, przegląd sygnałów myśliwskich. Uroczystość trwała do późnych godzin wieczornych w miłej atmosferze przy degustacji dań z dziczyzny.
 

Prace na rzecz Koła

Uchwałą nr. Walnego Zgromadzenia Członków zobowiązano Członków Koła do odpracowania 1 dnia (8 godzin) na rzecz Koła Żuraw w Brańsku W przypadku gdy myśliwy nie ma możliwości odpracowania 1 dnia na rzecz koła zobowiązany jest uiścić opłatę w wysokości 100 zł w terminie 30 dni po Walnym Zgromadzeniu. Nieopłacenie w w/w terminie jednoznaczne będzie z deklaracją odpracowania dniówki.

Obecny księżyc

Niepełna tarcza Księżyca
Niepełna tarcza Księżyca
Księżyc ma 10 dni
Powered by Saxum

Chcesz umieścić swoje materiały?

Jesteś członkiem naszego koła? Masz ciekawe zdjęcia? Wyślij je do nas: k.mortel@o2.pl

Burze w regionie